Про внесення змін до обласної програми соціального захисту людей похилого віку

Мешканцям Суворовського району!

       Відповідно змін до Розпорядження начальника обласної військової адміністрації від 08.05.2023 № 214 «Про внесення змін до обласної програми соціального захисту людей похилого віку, осіб з інвалідністю, підтримки сім’ї, утвердження гендерної рівності та протидії торгівлі людьми на 2020-2024 роки», члени сімей цивільних осіб, які загинули, та цивільні особи, які отримали поранення під час обстрілів на території, де ведуться / велися бойові дії у період військової агресії Російської Федерації проти України після 24 лютого 2022 року, мають можливість отримати допомогу.

        Для отримання більш детальної консультації необхідно звернутись до управління праці та соціального захисту населення Суворовської районної у м. Херсоні ради за адресою: м. Херсон, вул. Маяковського, 8 кабінет № 19, або за телефоном : 223224, +38(066:-447-92-36.    

Про забезпечення правового та соціального захисту військовослужбовців

Законом України від 24 лютого 2023 року № 2952-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту державного кордону» (далі - Закон) внесено зміни до пункту 44 частини першої статті 20 Закону України «Про Державну прикордонну службу України» щодо надання права військовослужбовцям, а також працівникам Державної прикордонної служби України, які відповідно до їх службових обов’язків можуть залучатися до оперативно-службової діяльності, для виконання покладених на Державну прикордонну службу України завдань, безоплатно користуватися всіма видами міського пасажирського транспорту загального користування (крім таксі), у тому числі міським електричним транспортом, засобами залізничного, водного транспорту приміського сполучення та автобусами приміських маршрутів, а також попутним транспортом за наявності службового посвідчення встановленого зразка.

ПРО ВАРТІСТЬ САНАТОРНО-КУРОРТНОЇ ПУТІВКИ ДЕЯКИМ ПІЛЬГОВИМ КАТЕГОРІЯМ ГРОМАДЯН


Наказом Міністерства у справах ветеранів України від 21.01.2022 №18 встановлена в 2022 році гранична вартість санаторно-курортної путівки деяким пільговим категоріям громадян, а саме:
- для осіб з інвалідністю внаслідок війни, з числа учасників Революції Гідності, антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях - 13881,00 грн без ПДВ;
- для осіб з інвалідністю внаслідок війни з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку з числа учасників Революції Гідності, антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях - 31815,00 грн без ПДВ;
- для учасників бойових дій та учасників війни з числа учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, постраждалим учасникам Революції Гідності та членам сімей загиблих(померлих) - 15939,00 грн, в т,ч, ПДВ;
- громадянам, які супроводжують осіб з інвалідністю І групи (за винятком осіб з інвалідністю з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) -10836,00 грн, в т.ч. ПДВ.

До уваги пільгової категорії громадян

Порядок надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї затверджений постановою КМУ від 04.06.2015 року №389, який визначає механізм реалізації права на отримання пільг залежно від середньомісячного сукупного доходу сім'ї осіб, які мають право на пільги.

Відповідно до п.п.169.4.1 Податкового кодексу України податкова соціальна пільга дорівнює розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи на 1 січня відповідного року, помноженого на коефіцієнт 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень.

На  1 січня 2022 року прожитковий мінімум на одну працездатну особу встановлено у розмірі 3470,00 грн. (2481*1,4=3473,40 – за округленням до найближчих 10 грн. = 3470 грн.)

До сукупного доходу сім'ї пільговика включаються нараховані: пенсія; заробітна плата; грошове забезпечення; стипендія; соціальна допомога (крім допомог, які здійснюються одноразово), доходи від підприємницької діяльності; допомога по безробіттю та інші виплати, що здійснюються фондами соціального страхування.

Для визначення права на отримання пільг по оплаті за житлово-комунальні послуги, громадянин повинен подати декларацію про доходи сім’ї пільговика, а також довідки про доходи свої та членів сім’ї (крім довідок про розмір пенсії та соціальної допомоги) за 6 місяців, що передують місяцю звернення, або документи, що підтверджують відсутність доходів за такий період.

Для непрацюючих пільговиків, які отримують лише пенсію і соціальні допомоги, право на отримання пільги розраховується автоматично згідно інформації, отриманої від територіальних органів Пенсійного фонду України за результатами обміну електронними базами даних.

У разі, коли середньомісячний дохід сім’ї в розрахунку на одну особу не перевищує величину доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу, пільговик має право на отримання пільг протягом дванадцяти місяців з місяця визначення відповідного права.

Після закінчення дванадцяти місяців структурний підрозділ з питань соціального захисту населення визначає право пільговика на отримання пільг на наступний період. Пільговики, які відповідно до рівня доходів втратили право на пільги, можуть звернутися до управління праці та соціального захисту населення для оформлення житлової субсидії.

У разі призначення субсидії, пільги з оплати житлово-комунальних послуг та придбання твердого палива і скрапленого газу у період її отримання не нараховуються.

 Надання пільг з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї припиняється:

- у разі, коли середньомісячний дохід сім’ї пільговика в розрахунку на одну особу перевищує величину доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу;

- у разі, коли пільговиком не надана декларація про доходи сім'ї після закінчення терміну надання пільг (дванадцяти місяців);

- якщо пільговиком приховано або навмисно подано недостовірні дані про доходи будь-кого із членів сім’ї пільговика, що вплинуло на визначення права на пільги, - з місяця, в якому виявлено порушення;

- за заявою пільговика - з місяця, що настає за місяцем її подання, якщо інше не обумовлено заявою.

Сума пільги, перерахованої (виплаченої) надміру внаслідок свідомого подання пільговиком документів з недостовірними відомостями, повертається ним на вимогу структурного підрозділу з питань соціального захисту населення.

За довідковою інформацією звертайтесь до управління праці та соціального захисту населення Суворовської районної у м. Херсоні ради, вул. Маяковського, 8, каб.19, тел. 26-34-28.

 

Одноразова матеріальна допомога особам, які постраждали від торгівлі людьми

 

Ст. 1 Закону України «Про протидію торгівлі людьми» та Постановою КМУ від 23.05.2012 року № 417 «Про затвердження Порядку встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми» визначено, що особа, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, має право звернутися із заявою за місцем перебування до місцевої держадміністрації про встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми.

Допомога виплачується особі, якій встановлено статус постраждалої від торгівлі людьми відповідно до Постанови КМУ від 25.07.2012 року № 660 «Про затвердження Порядку виплати одноразової матеріальної допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми» за місцем проживання (перебування) у розмірі трьох прожиткових мінімумів для відповідної категорії осіб (діти віком до шести років; діти віком від шести до 18 років; працездатні особи; особи, які втратили працездатність), установлених на момент звернення.

Для отримання матеріальної допомоги особа або законний представник подає разом із заявою такі документи:

·         копію довідки про встановлення статусу особи, яка постраждала від  

    торгівлі людьми;

·         копію пільгового посвідчення;

·         копію довідки про участь в АТО;

·         копію документа, що посвідчує особу та ідентифікаційний код;

·         копію документа, що підтверджує непрацездатність особи (у разі потреби).

За більш детальною інформацією звертайтесь до управління праці та соціального захисту населення Суворовської районної у м.Херсоні ради,  вул. Б.Мозолевського, буд.3, каб.8. Тел. 26-69-65, ел.адреса syvzax@ukr.net.

 

 

Професійна орієнтація для пільгової категорії громадян.

(діти з інвалідністю, особи з інвалідністю, діти-сироти, особи, які постраждали від аварії на ЧАЕС, переселенці зі сходу, учасники бойових дій (АТО, ООС))

Навчально-реабілітаційним закладом вищої освіти «Кам’янець-Подільський державний інститут» надається можливість здобуття за спеціальностями «Облік і оподаткування», «Економіка», «Економічна кібернетика», «Комп’ютерні науки», «Фінанси, банківська справа та страхування», «Соціальна робота»,  «Психологія» на основі базової загальної середньої освіти (9 кл.), повної загальної середньої освіти (11кл.). Також на базі освітнього ступеня бакалавра, спеціаліста, магістра надається можливість здобуття другої вищої освіти без здачі ЗНО. Навчальний заклад запрошує всіх бажаючих навчатись на денній, заочній та дистанційній формі здобуття освіти на державній та контрактній основі. Зараховані на навчання до інституту (студенти з інвалідністю І-ІІІ груп та діти з інвалідністю до18 років) забезпечуються стипендією та знаходяться на державному утриманні (безкоштовне чотирьохразове харчування, цілодобова медична допомога). В коледжі встановлено міжповерховий підйомник, перехідна галерея з навчального корпусу до гуртожитку, створено безбар’єрне середовище, що дає можливість навчатись  особам з числа маломобільної групи населення. Контактні дані навчально-реабілітаційного закладу вищої освіти: вул. Годованця, буд. 13, м. Кам’янець-Подільський, Хмельницька обл., 32300, тел. (03849) 3-26-51, email: kp-peti@ukr.net, posek.km.ua (https://posek.km.ua/).

Безоплатне забезпечення осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю засобами технічної реабілітації (ТЗР)

 

ЧИМ ЗАБЕЗПЕЧУЮТЬСЯ

-    протезно-ортопедичні вироби, в тому числі ортопедичне взуття;

-    спеціальні засоби для самообслуговування та догляду;

-    засоби для пересування;

-    допоміжні засоби для особистої рухомості, переміщення та підйому;

-    меблі та оснащення;

-    протези молочної залози, ліфи для кріплення протезів

 

У зв’язку зі змінами у законодавстві для подачі документів на забезпечення ТЗР місце реєстрації заявника не має значення.

         За більш детальною інформацією звертайтеся у відділ з питань соціального захисту населення за адресою: м.Херсон, вул.Б.Мозолевського, буд.3, каб.8, тел. 26-69-65, ел.адреса: syvzax@ukr.net.

За 11місяців 2021 року  для забезпечення ТЗР звернулося  407 осіб. З них:

- особи з інвалідністю від загального захворювання – 205;

- діти з інвалідністю – 94;

- особи з інвалідністю з дитинства – 31;

- особи похилого віку та жінки після мастектомії – 71;

- особи з інвалідністю внаслідок війни – 4,  у т.ч. 1 учасник АТО ;

- особи з інвалідністю внаслідок трудового каліцтва – 2;

До уваги отримувачів соціальних допомог

Управлінням соціального захисту населення Суворовської районної у місті Херсоні ради здійснено автоматичний розрахунок субсидії на опалювальний період 2021–2022 р.р. Триває прийом документів для призначення субсидії на опалювальний період для громадян, яким згідно законодавства не було призначено субсидію в автоматичному режимі. Для отримання субсидії з 01 жовтня 2021 року документи необхідно надати до 30 листопада 2021 року.

         У зв'язку з погіршенням епідеміологічної ситуації з COVID-19 та введенням «червоної зони» у Херсонській області, пропонуємо надавати документи для призначення субсидії поштою або в електронному вигляді через сайт Мінсоцполітики.

         Консультації щодо призначення субсидії або державної допомоги можна отримати за телефоном 22-33-35. Адреса управління соціального захисту населення Суворовської районної у м. Херсоні ради: вул. Маяковського, 8.

Список електронних сервісів:

Система призначення допомоги при народженні дитини – http://e-services.msp.gov.ua/

Система попередньої реєстрації документів для призначення житлової субсидії – http://subsidii.mlsp/gov.ua/

Електронна послуга «Муніципальна няня» – http://e-nanny.ioc.gov.ua/

Комплексна електронна послуга «Е-малятко»: допомога при народженні дитини та допомога багатодітним сім'ям – http://e-nanny.ioc.gov.ua/

 

Реабілітація дітей з інвалідністю згідно 309 постанови КМУ

Реабілітація дітей з інвалідністю згідно 309 постанови КМУ за 2023 рік

По 309 постанові

 
Реабілітація дітей з інвалідністю згідно 309 постанови КМУ за 2022 рік

По 309 постанові на 31.12.2022

По 309 постанові на 15.02.2022

По 309 постанові на 15.01.2022

По 309 постанові на 01.01.2022

Реабілітація дітей з інвалідністю згідно 309 постанови КМУ за 2021 рік

По 309 постанові на 15.03.2021

По 309 постанові на 15.04.2021

По 309 постанові на 15.05.2021

По 309 постанові на 15.06.2021

По 309 постанові на 15.07.2021

По 309 постанові на 15.08.2021

По 309 постанові на 15.11.2021

Онлайн квитки

Онлайн реєстрація

Психореабілітація

Ремонт ТЗР

Торгівля людьми

Інформація для учасників бойових дій